Veysel Karani Mh. Çolakoğlu Sk. Rings Rezidans No:10 Kat:1 D:16 Sancaktepe/İst.
+90 535 700 0800

Endüstriyel Soğutma Sistemleri

09.04.2020
1.273
Endüstriyel Soğutma Sistemleri

Endüstriyel Soğutma Sistemleri

 Endüstriyel Soğutma genel tanım olarak; Belirli bir alan içerisindeki ürünlerin fiziksel, kimyasal ve biyolojik yapısının korunması amacı ile belirli bir Sıcaklık, Nem ve Hava kalitesi altında muhafaza edilmesi için yapılan çalışmalar bütünüdür.

İnsanoğlunun varoluşundan günümüze kadar yaşanan süreçte, İnsanoğlu ürünlerinin kalite kaybına uğramadan daha uzun ömürlü muhafaza edilmesini istemiştir. Bu doğrultuda günümüzde yaşam alanlarımızda buzdolapları ve derin dondurucular bu ihtiyaca cevap vermektedir. Ancak; Gıda Sektörü, Zincir mağazalar, Otel ve Restoranlar, Et, Beyaz Et, Balık ve Süt ürünleri İşleme ve Muhafaza Tesisleri, Sebze ve Meyve Halleri, Dondurulmuş Ürün İşleme ve Muhafaza Tesisleri, Kimya, İlaç ve Tıbbi Ürünler İşleme ve Muhafaza Tesisleri, Hastane ve Laboratuvarlar, Atık ve Çöp İşleme ve Muhafaza Tesisleri vb. Endüstriyel İşletmelerin ihtiyaçlarına Endüstriyel Soğutma Sistemleri cevap verebilmektedir.

Endüstriyel Soğutma Sistemleri geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu nedenle, her işletmenin ihtiyacı, Proses Yapısı ve Soğuk Zincir süreçleri farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar göz önünde bulundurularak optimal bir mühendislik tasarımı yapılmaktadır.

Sagi Mühendislik olarak Endüstriyel Soğutma Sistemleri hesaplamalarını titizlik ile yerine getirmekteyiz. Endüstriyel Soğutma Sistemleri hesaplamaları aşağıda belirtilen ana başlıklar dikkate alınarak yapılmaktadır.

  • Depolarda muhafaza edilecek ürünün özelliğine bağlı olarak; Sıcaklık, Nem ve Hava kalitesi ihtiyaçlarının belirlenmesi
  • İhtiyaca uygun soğutma kapasitelerinin belirlenmesi
  • İşletmenin ihtiyacı, Proses Yapısı ve Soğuk Zincir kurallarına uygun tasarın yapılması
  • Enerji verimliliği yüksek Soğutma Sistemlerinin belirlenmesi
  • HACCP standartlarına uygun tasarım yapılması
  • Uzaktan İzleme ve geriye dönük sıcaklık takip sistemine uygun tasarım yapılması
  • Uygun Soğutucu akışkan seçimi: R404A, R448, R449A, R507, R407C, R134A, R410A vb.

 

Sagi Mühendislik olarak amacımız; İşletmelere özel mühendislik çözümleri sunmaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: