nakliye pdf arti ev destek1 ceptelefonu kullanici takvim ayar gulenyuz mouse kalp menu tamir kampanya destek2 foto ok bilgi video duyuru konum yildiz sepet bina sozlesme ampul kurumsal para yorum anlasma iletisim monitor alinti whatsapp saat liste klasor zar elmas deney telefon dunya istatistik gazete sunum urun bilim cuzdan soru canta
Veysel Karani Mah. Çolakoğlu Sk. Rings Rezidans No:10 Kat:1 Daire:16 Sancaktepe/İst.
trenrufr

Soğuk Oda Havalandırma Sistemi

01.06.2020
398
Soğuk Oda Havalandırma Sistemi

Soğuk Oda Havalandırma Sistemi

 Soğuk Oda veya Soğuk Hava Depolarının önemli parçalarından biriside Havalandırma Sistemidir. Odalarda muhafaza edilen ürünün; Cinsine, Özelliğine, Miktarına, Saklanma Koşullarına ve Ürettiği zararlı gazlara bağlı olarak her ürünün Havalandırma ihtiyacı farklılık göstermektedir. Tüm bu değişkenler göz önünde bulundurularak gerekli Havalandırma Sistemi kurulmalıdır.

Ürün kalitesinin daha uzun süre korunabilmesi Soğuk Hava Deposu tasarımında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisidir. Ürün kalitesinin korunabilmesi; uygun Oda Sıcaklığının sağlanmasının sanı sıra; Nem Oranı, CO2 seviyesi, Etilen Seviyesi vb. ölçümlerin yapılmasına ve gerekli sistemin kurulmasına bağlıdır. Gerekli Havalandırma Sistemi kurularak ölçümler doğrultusunda; Soğuk Odadan zararlı gazların Egzoz Hava çıkışı ile uzaklaştırılması ve Taze Hava Sistemi ile Soğuk Odalara taze havanın ulaştırılması sağlanmaktadır.

Soğuk Odalarda dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biriside Enerji Verimliliğidir. Havalandırma sisteminde kullandığımız Contalı Hava Damperleri sayesinde oluşabilecek enerji kayıplarının asgari düzeylere indirilmesi hedeflenmiştir. Oluşturduğumuz otomasyon sistemi ile; havalandırma sistemi otomatik olarak devreye girmekte, belirlenen sürede oluşan zararlı gazları ortamdan uzaklaştırmakta ve odaya taze hava girişi sağlamaktadır.

Havalandırma Sistemi Sayesinde; Günlük havalandırma sıklığı ve sistemin devrede kalma süresi otomatik olarak belirlenebilmekte ve ürün ihtiyacına uygun optimal bir çözüm sağlanmaktadır. Yüksek devir fan sistemi ile odada oluşan zararlı gazların hızlı bir şekilde mahalden uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Egzoz hattı tamamen açıldıktan sonra taze hava hattı devreye girmektedir ve Soğuk Odada meydana gelebilecek pozitif basınç yüklerinin önüne geçilmektedir.

Sagi Mühendislik olarak; Havalandırma Sistemleri ile ürünlerin ilk günkü tazeliklerini koruyarak Soğuk Hava Depolarında daha uzun süreler muhafaza edilmesi amaçlanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: