Veysel Karani Mh. Çolakoğlu Sk. Rings Rezidans No:10 Kat:1 D:16 Sancaktepe/İst.
+90 535 700 0800

Soğuk Oda Nedir?

07.04.2020
1.534
Soğuk Oda Nedir?

Soğuk Oda Nedir?

Soğuk Oda, Bir mühendislik tanımı olarak; Sandviç Panel ile izole edilmiş bir alan içerindeki ısının Soğutma Sistemi ile başka bir yere nakledilerek, içinde belirli bir sıcaklığın yapay olarak şartlandırıldığı alanlardır. Soğuk odalar genel olarak, ürünleri dış sıcaklığın altındaki bir ortamda saklamak için tasarlanmıştır.

Ürünlerimizi daha uzun ömürlü korumayı düşündüğümüzde, aklımıza gelen ilk çözüm soğuk bir alandır.

Soğuk Oda; ürünlerin kimyasal ve biyolojik süreçlerini yavaşlatır ve bu sayede bozulma ve kalite kaybını kontrol altına alınmış olur. Soğuk Oda içerisinde depolama yoluyla, meyveler, sebzeler, et, balık, deniz ürünleri vb. ürünlerin ömrü birkaç gün, dondurularak birkaç hafta veya ay uzatılabilir.

Ürünler kalite kaybına uğramadan daha uzun ömürlü olması istenmektedir. Her ürünün belli bir Sıcaklık, Nem ve Hava kalitesi altında muhafaza edilmesi gerekmektedir. Her ürünün kendi özelliğine bağlı olarak, sıcaklık, nem ve hava ihtiyacı farklılık göstermektedir. Buna bağlı olarak Soğuk Oda Tasarımı çok iyi yapılması gerekmektedir.

Sagi mühendislik olarak; Soğuk Oda tasarımında tüm bu değişkenler göz önünde bulundurularak optimal bir mühendislik hesabı yapılmaktadır. Sagi Mühendislik olarak; her işletmenin ihtiyaçlarını doğru analiz edilerek, soğuk oda tasarımı, soğutma yükü hesabı, Endüstriyel Soğutma Sistemleri seçimleri yapılmaktadır. Tüm bunlara ilave olarak işletmenin İş Sağlığı ve Güvenliği Prosedürleri ve işletmenin iş akışı dikkate alınarak bir tasarım planlanmaktadır.

Sagi Mühendislik olarak mühendislik hesaplarımızı titizlik ile yerine getirmekteyiz.      Optimal mühendislik hesaplarımız sayesinde aşağıda belirtilen ana başlıklarda müşterilerimize uzun vadeli çözümler sunmaktayız.

  • İlk Yatırım Maliyeti
  • Enerji Verimliliği
  • Ürün Kalitesi
  • İşletme ve Bakım Maliyetleri

 

Sagi Mühendislik olarak amacımız; gereksinimlerimizin ne olduğunu ve ürünleriniz için ne tür bir süreç gerektiğini tanımlayarak, doğru seçilmiş ekipmanlar ile şirketiniz için özel bir mühendislik hizmeti sunmaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: