iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Veysel Karani Mh. Çolakoğlu Sk. Rings Rezidans No:10 Kat:1 D:16 Sancaktepe/İst.
+90 535 700 0800
ArabicEnglishGermanRussianTurkish

Ultrasonik Nemlendirme Sistemleri

22.04.2018
777
Ultrasonik Nemlendirme Sistemleri

Ultrasonik Nemlendirme Sistemleri

 

Soğuk Hava Depolarında Nemlendirmek; Ultrasonik Nemlendirme Sistemleri Bilindiği üzere; soğutma işleminin bir parçası olarak havadan nem alındığından soğuk hava depolarında üründe su kaybı meydana gelmektedir. Nem çok düşük olduğunda, hava, ürünün nemini çıkarır ve bu da ürünlerin kalitesine etki eden dehidrasyona neden olur. Daha düşük kaliteli ürünler daha düşük bir değere sahiptir. Nemlendirme, su kaybını önler, ürünü korur ve raf ömrünü uzatır.

 

Soğuk odalarda nem oranı belirli aralıkta tutulmalıdır. İdeal nem oranı ürünün cinsine göre farklılık göstermekle birlikte %75 ila %90 arasında olmalıdır.

Nemlendirme işleminde su moleküllerinin büyüklüğü ve oda içerisinde homojen dağılımı önemlidir. Nemlendirme işlemi sonrasında ürün üzerinde ıslaklık ve yoğuşma meydana gelmemelidir. Islaklık ve yoğuşma oluşmaması için en iyi nemlendirme yöntemlerinden biri Ultrasonik Nemlendirme Sistemidir.

Ultrasonik Nemlendiriciler ortalama 1-3 µm çaplı su zerrecikleri meydana getirir. Bu temel özellik, odadaki suyun çok hızlı emilmesini sağlayarak olası yoğuşmayı önler.

 

Soğuk odaya kurulacak bir nemlendirme sistemi aşağıdaki avantajlara sahiptir:

Kilo kaybını önler

Raf ömrünü uzatır

Kalitesini korur

Bakımı kolaydır.

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: