nakliye pdf arti ev destek1 ceptelefonu kullanici takvim ayar gulenyuz mouse kalp menu tamir kampanya destek2 foto ok bilgi video duyuru konum yildiz sepet bina sozlesme ampul kurumsal para yorum anlasma iletisim monitor alinti whatsapp saat liste klasor zar elmas deney telefon dunya istatistik gazete sunum urun bilim cuzdan soru canta
Veysel Karani Mah. Çolakoğlu Sk. Rings Rezidans No:10 Kat:1 Daire:16 Sancaktepe/İst.
trenrufr

Ultrasonik Nemlendirme Sistemleri

22.04.2018
396
Ultrasonik Nemlendirme Sistemleri

Ultrasonik Nemlendirme Sistemleri

 

Soğuk Hava Depolarında Nemlendirmek; Ultrasonik Nemlendirme Sistemleri Bilindiği üzere; soğutma işleminin bir parçası olarak havadan nem alındığından soğuk hava depolarında üründe su kaybı meydana gelmektedir. Nem çok düşük olduğunda, hava, ürünün nemini çıkarır ve bu da ürünlerin kalitesine etki eden dehidrasyona neden olur. Daha düşük kaliteli ürünler daha düşük bir değere sahiptir. Nemlendirme, su kaybını önler, ürünü korur ve raf ömrünü uzatır.

 

Soğuk odalarda nem oranı belirli aralıkta tutulmalıdır. İdeal nem oranı ürünün cinsine göre farklılık göstermekle birlikte %75 ila %90 arasında olmalıdır.

Nemlendirme işleminde su moleküllerinin büyüklüğü ve oda içerisinde homojen dağılımı önemlidir. Nemlendirme işlemi sonrasında ürün üzerinde ıslaklık ve yoğuşma meydana gelmemelidir. Islaklık ve yoğuşma oluşmaması için en iyi nemlendirme yöntemlerinden biri Ultrasonik Nemlendirme Sistemidir.

Ultrasonik Nemlendiriciler ortalama 1-3 µm çaplı su zerrecikleri meydana getirir. Bu temel özellik, odadaki suyun çok hızlı emilmesini sağlayarak olası yoğuşmayı önler.

 

Soğuk odaya kurulacak bir nemlendirme sistemi aşağıdaki avantajlara sahiptir:

Kilo kaybını önler

Raf ömrünü uzatır

Kalitesini korur

Bakımı kolaydır.

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: